کوچه مردها 186

تمام زمان باقیمانده دیماه و اکثر روزهای بهمن ماه 1356، در میان مردم فقط صحبت اتفاقات قم بود و به تدریج سر و کله اعلامیه ها و نوارهای صحبت آیت الله خمینی هم که بین مردم با احتیاط دست به دست می گشت،پیدا شد. در این میان هم دانشجویان دانشگاه ها با هر خط و جناح بندی سیاسی،متحدا شروع به افشاگری و اعتراض بر علیه رژیم کردند.از چاپ عکس ها و نوشته هایی که شامل اطلاعات مربوط به فساد شاه و خانواده و درباریانش گرفته تا انجام تظاهرات همراه با زد و خود در داخل دانشگاه ها که در بعضی از آنها منجر به تعطیلی ترم جاری گردید.
رژیم مستاصل شده بود و نمی دانست که چکار کند ،اما بر اساس خوی درندگی و قلدری ذاتی اش تصمیم به سخت گیری و ترساندن مردم نمود.سیل دستگیری مخالفان آغاز گردید و خیلی از دوستان دانشجویمان را در دانشگاه با حمله به آنان در مقابل چشمان همه (برای ارعاب و ترساندن بقیه) دستگیر می کردند و می بردند اما دیگر ترس مردم ریخته بود.
شدیدترین و سخت ترین درگیری ها را در دانشگاه بین دانشجویان و گارد های سرتا پا مسلح پلیس دانشگاه در همین ایام دیدم که هر یک از این دو تظاهرات منجر به دستگیری و غیب شدن تعداد زیادی از دوستان ما می شد.فضا به شدت پلیسی و ارعاب آور شده بود اما نکته عجیب این بود که این بار بچه ها بیش از آنکه بترسند،در اندیشه سازماندهی تظاهرات و کارهای بعدی بودند.بچه ها در فکر کشاندن اعتراضات به بیرون از دانشگاه و خیابان های حافظ و تخت جمشید(طالقانی فعلی) بودند.

برچسب: , , , , , , , , , , , , ,

2 نظرات لـ “کوچه مردها 186”

 1. حمید رحمت ابادی گفت:

  سلام استاد. متاسفانه شایعاتی راجع به عدم سلامتی شما و زبونم لال فوت شما توی گروه تلگرام بچه های ورودی 87 پخش شده. که باعث نگرانی شاگردان سابق شما شده. به حدی که چندتا از خانمها یک شبانه روز گریه کردند. اینکه منبع شایعه کجاس برای ما مهم نیست. فقط سلامتیتون مهمه. که اگه اعلام کنید جمعی از علاقه مندانتون و از نگرانی در میارید.
  انشاالله همیشه تندرست و سلامت باشین.
  منتظریم.
  بچه های ورودی 87 دانشگاه شهر ری

  • admin گفت:

   پسر و فرزندان بزرگوارم
   از این همه ابراز لطف شما سپاسگزار و دلگرم هستم
   من به اراده و مشیت الهی هنوز زنده ام و نسبتا خوب
   اما روز شنبه ششم شهریور پدر عزیزم را از دست دادم
   لطفا برای آمرزش روح ایشان دعا بفرمایید

نظر خود را ثبت کنيد