ایران و ایرانی 72

حال شما کنکاشی در ذهن خود نمایید و ببینید که چه مدت است که این بحث در کشور شروع شده و همچنان ادامه دارد که باید مفسدین اقتصادی را معرفی نمود و اول هم از دانه درشت ها شروع کرد و همینطور به صورت یک بحث بی انتها و بدون نتیجه عملی ادامه دارد و البته خلافکاران نیز یا با آزادی کامل در جامعه به ادامه فعالیت ناشریف خود مشغولند یا با پرداخت جرایمی آزاد شده و با تتمه و سود تخلفات خود براحتی زندگی می کنند.مسلما این نه انصاف است و نه مورد تایید دینمان و عقل و خرد.
عدم برخورد جدی و واقعی با این بیماری اجتماعی باعث سلب اعتماد عمومی در مردم شده است و به همین خاطر هرگونه دروغی را در مورد سهیم بودن مسئولین بالای مملکتی در این غارت ثروت عمومی به راحتی به مردم قبولاند و بی اعتمادی آنها را بیشتر نمود و این همان دلیل اصلی است که این چنین امیر مومنان را به خشم آورده و حاضر نیست ذره ای از تنبیه خاطی بکاهد یا دقیقه ای آن را عقب بیاندازد.
به راستی چرا این امر مهم را بر بسیاری از دعواهای غیر ضروری در جامعه ترجیح نمی دهیم و با پرداختن به امور با الویت بسیار کمتر این چنین به تضعیف بنیادهای اقتصادی جامعه و باور عمومی و اعتماد مردم به نظام لطمه می زنیم؟
این یک واقعیت تلخ و دردآور است که با پذیرفتن دریافت یا پرداخت رشوه در حقیقت مشغول به بریدن شاخه ای می شویم که خودمان هم روی آن نشسته ایم و در نتیجه سرنوشتی دردآور در انتظار ماست.
همانگونه که اشاره کردم گناه پرداخت رشوه کمتر از گناه گرفتن آن نیست و در این مورد و در پیشگاه خداوند سبحان و هر عقل سلیمی هیچ عذری هم پذیرفته نخواهد بود.چرا که هنگامی که پذیرفتی پرداخت کنی یعنی دریافت کننده ای هم وجود خواهد داشت و در نتیجه اشاعه سریع و روز افزون آن هم امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.
مسلما علاج این واقعه با اقدام به برخورد با دانه درشت ها و بدون هیچگونه تعارف و مصلحت اندیشی باید شروع گردد و لا غیر.چنین باد

برچسب: , , , , , , , , , ,

یک نظر لـ “ایران و ایرانی 72”

  1. مرتضی گفت:

    شاید اگه قانون بریده شدن دست تخم مرغ دزدا اجرا می شد به شتر دزد تبدیل نمی شدن

نظر خود را ثبت کنيد