باهم

آدم هایی که این جمله رو می شنون خوشبخت ترین آدم ها هستن  

“عیب نداره با هم درستش می کنیم”

 …   این جمله یعنی آخر هر چی دوستیه …….

———————————————————————————————————————–

در مهد كودك هاي ايران 9 صندلي ميذارن و به 10 بچه ميگن هر كي نتونه سريع براي خودش يه جا بگيره باخته و بعد 9 بچه و 8 صندلي و ادامه بازي تا يك بچه باقي بمونه. بچه ها هم همديگر رو هل ميدن تا خودشون بتونن روي صندلي بشينن.  

در مهد كودك هاي ژاپن 9 صندلي ميذارن و به 10 بچه ميگن اگه يكي روي صندلي جا نشه همه باختين. لذا بچه ها نهايت سعي خودشونو ميكنن و همديگر رو طوري بغل ميكنن كه كل تيم 10 نفره روي 9 تا صندلي جا بشن و كسي بي صندلي نمونه. بعد 10 نفر روي 8 صندلي، بعد 10 نفر روي 7 صندلي و همينطور تا آخر…  

با اين بازي ما از بچگي به كودكان خود آموزش ميديم كه هر كي بايد به فكر خودش باشه. اما در سرزمين آفتاب، چشم بادامي ها با اين بازي به بچه هاشون فرهنگ همدلي و كمك به همديگر و كار تيمي رو ياد ميدن

 

 

 

برچسب: , , , , , , , , ,

2 نظرات لـ “باهم”

  1. سلام .
    و ما کجا قرار داریم و کشور ژاپن کجا ؟!!!

    استاد روزتون مبارک . دلم برای کلاس صمیمی شما تنگ شده . انشالله ترم بعد کار آفرینی را برای بچه های مدیریت صنعتی بردارین . ارادتمند .

  2. مرتضی گفت:

    یَد الله مَعَ جماعت: دست خدا با جماعت است

    ولی ما ایرانیها در کار انفرادی بسیار بازدهی بیشتری داریم تا کار تیمی، به عنوان مثال من خودم به هیچ عنوان روحیه کار تیمی و دست جمعی را ندارم، همیشه هم در دانشگاه تحقیق‌هایی که به صورت تک نفره به استاد دادم نمرات بسیار بهتری داشتن تا تحقیقات دو یا چند نفره، در کار کردن هم جز خودم نمی توانم به کس دیگری اطمینان کرده و کار را با او تقسیم کنم.

نظر خود را ثبت کنيد